KONST / Litografier / Färglitografier 12113093
nr 1211 3093
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, PT, med dedikation. Signerad, numrerad 1973/75. Motivet: 41x29 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:33:15
22/10 12:53:40
22/10 16:10:16
22 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson